YABANCI DİL KURSU

İNGİLİZCE KONUŞMAYA ÇOK YAKINSINIZ(UMENS)
YABANCI DİL KURSU

YABANCI DİL  KURSU

Uluslararası meslek enstitisünde yabancı dil kurs programı başladı.
Kurs programına göre hafta içi hergün birebir veya grup eğitimleri yada tercihen uzaktan eğitim olarak alabileceğiniz yabancı dil eğitimi için detaylı bilgiye 0 (312) 418 90 98 Numarasından veya https://ankaradoruk.com ulaşabilirsiniz

Yabancı dilin tanımı, yabancı dil öğrenmenin faydaları

Yabancı dil nedir? İnsanların doğduğu ülkede konuşulmayan, ancak başka bir milletle iletişim kurmak için öğrenilmesi gereken dile yabancı dil diyoruz. İki yabancı topluluk birbiriyle anlaşabilmek için ya ortak bir dil bilmeli, ya da birbirinin dilinden anlamalıdır. Olaya yalnızca iki toplumun birbirinin söylediğini anlaması olarak bakmak yeterli değildir; yabancı dil öğrenildiğinde o toplumun kültür birikimi, tarihsel gelişimi ve değer yargıları da öğrenilmeye, böylece ilişkiler sağlamlaşmaya başlar. Ne yazık ki, bütün toplulukların konuşacağı ortak bir dil projesi (Esperanto gibi) çok fazla rağbet görmemiştir. Geriye kalan ikinci seçenekte ise, genellikle daha gelişmiş olan ülkenin dili öğrenilip konuşulur. 

Yabancı dille eğitimin tanımı

Yabancı dille eğitim nedir peki? Bu yöntem, ülkemizde yaygın kullanım alanı bulmuştur. Bir dersin veya bütün derslerin belli bir yabancı dille verilmesi, öğrencilerin sorularını bu yabancı dille sorması, sınavların, ödevlerin, sunumların bu dille yapılması olarak özetlenebilecek bir süreci kapsar.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!