RUSÇA DİL KURSU

DİL BİLMEK ÇOK KOLAY.
RUSÇA DİL KURSU

RUSÇA KURSU EĞİTİMİ

Uluslararası meslek enstitisünde rusça kursu eğitimi başladı.
Kurs programına göre hafta içi hergün birebir veya grup eğitimleri yada tercihen uzaktan eğitim olarak alabileceğiniz rusça kursu için detaylı bilgiye 0 (312) 418 90 98 Numarasından veya https://ankaradoruk.com ulaşabilirsiniz

Yeni Yüzyıl Dili Rusça

Sovyetler Birliği yıkıldıktan sonra Rusça popülaritesi hızla artan bir dil haline geldi. Bunun sebebi sosyalist bir rejimle yönetilen Sovyetler Birliğinin dünyaya kapalı olmasına rağmen halefi konumundaki modern Rusya’nın dünyaya açık bir pazar ve üretici olmasıdır. Rusça öğrenmek gerek ekonomik gerekse kültürel açıdan birçok avantaja sahiptir.

Sovyetlerden sonra Rusya ekonomik fırsatlar ülkesi haline geldi. Rusya’daki Türk firmaları özellikle inşaat sektöründe çok aktifler. İş anlaşmaları, pazarlıklar gibi ticari konularda sürdürülen müzakerelerde karşı tarafın diline hakim olmak her zaman elinizi güçlendirecektir. Rusya’da iş yapmayı düşünen herhangi bir iş adamının Rusça öğrenmesi ticari başarısı açısından sayısız getirilere sahiptir. Rusya gelişen ekonomisiyle Türk çalışanlar için istihdam manasına da gelmektedir, Rusya’nın enerji sektöründeki büyüklüğü düşünülünce Türk mühendisler için çok güzel iş olanakları söz konusu olabiliyor, Rusya’da çalışmak isteyen bir mühendis ya da işçi toplumsal adaptasyon için Rusça’yı öğrenmek mecburiyetindedir. Son olarak Ruslar’ın turizm açısından ülkemize olan yönelimleri gittikçe artmaktadır, bu da Rusça öğrenmeyi gerekli kılan durumlardan birisi.

Rusça öğrenmenin avantajları arasında kültürel sebepler de mevcut. Rusça 200 milyona yakın insanın anadilidir, bu insanlar arasında Türki Cumhuriyetlerde yaşayanlar da bulunuyor. Tolstoy, Dostoyevski, Gogol gibi büyük edebiyat dahilerinin yetiştiği bu kültürü yakından tanımak için dilini öğrenmek şarttır. Dostoyevski’yi anadilinden okumak bu dünyada herkesin sahip olamayacağı ayrıcalıklardan birisi olsa gerek.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!