YAŞAM KOÇU KURSU

HAYATINIZA DOKUNALIM...
YAŞAM KOÇU KURSU

 YAŞAM KOÇU KURSU

Uluslararası meslek enstitisünde Yaşam koçu eğitimi başladı.
Kurs programına göre hafta içi hergün birebir veya grup eğitimleri yada tercihen uzaktan eğitim olarak alabileceğiniz Yaşam koçu eğitimi için detaylı bilgiye 0 (312) 418 90 98 Numarasından veya https://ankaradoruk.com ulaşabilirsiniz.

PROFESYONEL YAŞAM KOÇU

Günümüzde insanlar, hayatlarında bazı şeyleri değiştirmek, istemediği bazı alışkanlıklardan kurtulmak,hedeflerine doğru adımlarla ilerlemek için koçluk hizmetine ihtiyaç duyar. Yaşam koçu insanların yaşamını daha kaliteli ve daha doyumlu hale getirmeye çalışır.

 

Geleceğin mesleklerinden biri olarak görülen yaşam koçluğu; psikolog, mentörlük, danışmanlık, terapi, değildir. Beden ve akıl hastalıklarıyla ilgilenmez. Yaşam koçu, hayallerinizi hedeflerinize dönüştürmenize, bu hedeflerde doğru adımlarla ilerlemenizde yol arkadaşlığı eder. Kendinizi tanımanıza, mevcut potansiyelinizi kullanarak, geçmişi kurcalamadan kendi doğrunuzu bulmanızı sağlar.

 

Her insan farklıdır. Herkesin birbirinden farklı hedefleri, farklı yetenekleri, farklı ilgileri vardır. Yaşam koçu insanların ne istedikleri üzerine odaklanmaktadır. İnsanların koçluk hizmeti  almak istemelerinin başlıca sebebi harekete geçebilmektir. Bu nedenle yaşam koçu, bireyin ilerlemesine, kendisine mükemmel bir gelecek çizmesine, hedefine giden yolu yaratmada yardımcı olur. Koçluk süreci her zaman bir ilerlemeyi beraberinde getirmelidir.

 

Bireyler koçlukta başarılı bir sonuç alabilmek istiyorsa, koçlarına her şeyi anlatabilmelidir. Koçluk NLP gibi içeriksizi, yönetebilme becerisi değildir. İçerik bilinmeden koçluk yapılamaz. Bu nedenle koç, bireye en başından koçluk ortamındaki ilişkinin etik kurallar çerçevesinde gizli kalacağı ile ilgili güveni belirtmesi gerekir. 

 

Yaşam koçluğunda herhangi bir bilgi akışı yoktur. Uzun vadeli ve  gelişim bazlı bir süreçtir. Şimdi ve geleceğe odaklanır. Koç bireyin kendini keşfetmesine ve kendisi için seçim yapmasına yardımcı olur. Koçlar tavsiye vermez. Yaşam koçu, bireyin güçlü yanlarına odaklanır ve onun hayatında istediklerini başarmasına yardım eder.

 

Yaşam koçu, danışanını asla yargılamaz, eleştirmez. Koçluk seansında tüm sorumluluk bireye aittir, çünkü koç bireyi asla yönlendirmez. ELİF AKSAL...

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!