YAŞAM KOÇU KURSU

KENDİNİZE İYİ BAKIN..
YAŞAM KOÇU KURSU

YAŞAM KOÇU KURSU

Uluslararası meslek enstitisünde Yaşam koçu eğitimi başladı.
Kurs programına göre hafta içi hergün birebir veya grup eğitimleri yada tercihen uzaktan eğitim olarak alabileceğiniz Yaşam koçu eğitimi için detaylı bilgiye 0 (312) 418 90 98 Numarasından veya https://ankaradoruk.com ulaşabilirsiniz.

Yaşam Koçu Ne Yapar ?

Yaşam Koçu Kimdir ?

Yaşam koçu,  koçluk yaptığı kişilerin özel ve mesleki yaşamlarında hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak amacıyla çalışmalar yapan ve bu kişilerin kendi performanslarını ve yaşam kalitelerini artırmaları için yardımcı olan kişidir. Yaşam koçluğu, kişilerin özel ve profesyonel hayatlarında istenilen sonuçları elde etmelerine yardım eden bir işbirliği sürecidir.Yaşam koçluğu sanılanın aksine danışman, psikolog veya terapist değildir. Yaşam koçu beden ve akıl hastalıklar ile ilgilenmez.

Yaşam Koçu Ne İş Yapar ?

 

Yaşam koçu, koçluk yaptığı kişinin yaşamında bulunduğu konumu iyi kavramasını sağlar. Daha sonra kişinin amaçlarına uygun olarak değişim seçenekleri ortaya koyar ve kişileri seçtikleri yolda doğru şekilde ilerlemeleri için destekler. Bu bir yaşam koçunun yaptığı işleri özetleyen bir açıklamadır.

Yaşam koçu, kişiyi mevcut durumundan ideal olduğu düşünülen durumu taşımak için görev yapar. Bu nedenle koçluk yaptığı kişiye öncelikle doğru ve güçlü sorular sorarak, hem mevcut durumunu anlamaya hem de kişinin kendisini fark etmesine çalışır. Bir yaşam koçu öncelikle kişiyi çok iyi analiz ederek, onun zihin yapısını ve nasıl düşündüğünü anlar.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!