PYTHON EĞİTİMİ

HAYALLERİME KAVUŞUYORUM ( UMENS)
PYTHON EĞİTİMİ

PYTHON KURSU AÇILDI

Uluslararası meslek enstitisünde Python kurs programı başladı.
Kurs programına göre hafta içi hergün birebir veya grup eğitimleri yada tercihen uzaktan eğitim olarak alabileceğiniz Python eğitimi için detaylı bilgiye 0 (312) 418 90 98 Numarasından veya https://ankaradoruk.com ulaşabilirsiniz

PYTHON EĞİTİMİ VE ÖNEMİ..

Bu yazımda size son zamanlarda çok popüler bir programlama dili olan Python’ı anlatacağım. İlk olarak Python yeni bir programlama dili değil. Hollandalı bir programcı olan Guido Van Rossomtarafından 1991 yılında geliştirildi.

Peki bu Python neden bu kadar popüler? Python programlama dilini öğrenmesi C++ ve C gibi programlama dillerine göre çok daha kolaydır. Bunun bir sebebi de syntax’ının İngilizce diline benzemesi ve yazımının anlaşılır olması.

Python’da bir kelime yazdırmak için sadece print yazmanız yeterli.

Popülerliğine gelecek olursak da açık kaynak olması, içinde barındırdığı kütüphaneler, bilimsel çalışmalarda kullanılması ve büyük şirketlerin programlama dili olarak Python’ı tercih etmesini gösterebiliriz.

Youtube, Google, Facebook, Pinterest ve Yahoo gibi çok önemli siteler veri analizi ve machine learning gibi uygulamar için büyük bir oranda Python kullanıyor.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!