PHP EĞİTİMİ

PROFESYONEL PHP EĞİTİMİ (UMENS)
PHP EĞİTİMİ

  PHP YAZILIM DİLİ KURSU

Uluslararası meslek enstitisünde PHP kurs programı başladı.
Kurs programına göre hafta içi hergün birebir veya grup eğitimleri yada tercihen uzaktan eğitim olarak alabileceğiniz PHP eğitimi için detaylı bilgiye 0 (312) 418 90 98   Numarasından veya https://ankaradoruk.com ulaşabilirsiniz

Php yazılım dili nedir?

 

 

Başlangıçta php dilinin açılımıyla başlıyalım. Php dilinin eski açılımı Personal Home Page (PHP) yani "Kişisel Anasayfa" iken şimdi ise açılımı Hypertext Preprocessor'dur. Php geniş bir kitle tarafından kullanılan HTML içine yazılabilen bir betik dildir. Php'yi Javascript gibi kullanıcı tarafında çalışan dillerden ayıran özelliği ise server(sunucu) tarafında çalışmasıdır. Php ile yazılmış bir web sayfasında php kodları server side yani sunucu tarafında çalıştırılır ve bu php kodları istemci tarafından görünülemez ama çalıştırılan sorguların sonuçlarını kullanıcılara yani bizlere gösterilir ve browserler(Tarayıcılar) tarafından yorumlanabilir. Kodlanan sitelere dinamik web siteleri de denmektedir.

Php Veritabanları ve Veritabanları İlişkileri

PHP'nin en gelişmiş ve en güçlü özelliklerinden biri, bulunan geniş veritabanı (Database) desteğidir. Mysql Veri tabanı ile yüksek bir hızla çalışabilir ve bunun yanında Oracle, MSSQL gibi veritabanlarıyla (Database) da güvenli bir şekilde çalışabilir. 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!