JAVA KURSU

PROFESYONEL JAVA EĞİTİMİ (UMENS)
JAVA KURSU

JAVA KURSU

Uluslararası meslek enstitisünde Java & android kurs programı başladı.
Kurs programına göre hafta içi hergün birebir veya grup eğitimleri yada tercihen uzaktan eğitim olarak alabileceğiniz java & android eğitimi için detaylı bilgiye 0 (312) 418 90 98   Numarasından veya https://ankaradoruk.com ulaşabilirsiniz

Sizlere bu yazımda hepimize biraz efsanevi birazda merak konusu olan JAVA programlama dilinden bahsedeceğim, JAVA öğrenilmesi diğer programlama dilleri kadar kolay olmayan öğrenildiği zaman ise tüm dünya’ya kafa tutabilecek bir hava yapabilecek bir programlama dili. JAVA ile tanışmam bundan yaklaşık 15 yıl önce eski nokia telefonlarında oyunların giriş ekranlarında logosuyla karşılaştığım JAVA o günden bugüne bende merak ve heyecan oluşturdu. O zamanlardan bu zamana kadar öğrenmeye hayalleri kurduğum JAVA’yla artık Andorid programlama alanında tanışmış oldum, JAVA aslında öğrenilmesi zor bir programlama dili olarak nitelendirdik fakat diğer programlama dillerine hakimiyet derecenize göre size çok daha basit gelebilir. Fakat hiç bir programlama dili bilginiz olmadığı durumda ilk defa bir programlama dili öğreniyorsanız zorluk sizi korkutmasın eğer JAVA’yı öğrenirseniz hayatınızda büyük bir yol kat edersiniz.

 JAVA NEDİR?

JAVA 1995 Yılında Sun Microsystems tarafından geliştirilmiştir, günümüzde JAVA çok hızlı bir şekilde yayılmaktadır ve bir çok uygulama için vazgeçilmez durumdadır. JAVA yapı olarak hızlı ve güvenilirdir. JAVA her yerdedir mobil telefonunuzda, bilgisayarınızda veya herhangi web sitesinde java ile her yerde karşılaşabilirsiniz. JAVA bir çok programlama diline öncelik etmiş bir yapıdadır. JAVA ücretsizdir ve hemen resmi web sitesinden indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Son olarak JAVA’nın en önemli özelliği diyebileceğimiz güncelleme desteğidir, şuanda dünyanın en köklü yazılım şirketlerinden biri olan ORACLE firması altında gelişimini devam etmektedir ve dikkatinizi çekecek bir detay 1995 yılında yazmış olduğunuz yazılım şuanda JAVA’nın en son sürümünde dahi çalışmaktadır.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!