REFLEKSOLOJİ TERAPİ KURSU

SAĞLIK VE MUTLULUK BURDA.. ( UMENS )
REFLEKSOLOJİ TERAPİ KURSU

REFLEKSOLOJİ TERAPİ KURSU 

uluslararası refleksoloji enstitisünde(URENS) Refleksoloji kurs programı başladı.
Kurs programına göre hafta içi hergün birebir veya grup eğitimleri yada tercihen uzaktan eğitim olarak alabileceğiniz Refleksoloji eğitimi için detaylı bilgiye 0 (312) 418 90 98 Numarasından veya https://refleksoloji.com.tr ulaşabilirsiniz.

Refleksoloji Terapisi

Refleksoloji, kişiyi fiziksel, duygusal, ruhsal ve mental olarak öngören ve bütünsel (holistik) yaklaşımla tedaviyi sunan bir tamamlayıcı tıp uygulamasıdır. Bedenin kendi kendisini tedavi etmesine olanak sunan bir doğal terapi uygulamasıdır. Refleksoloji, bedenin uygun bölgelerini uyarmak için el ve ayaklara basınç, gerdirme ve hareket uygulamaktır. Refleksoloji, basit bir ayak masajı değildir ve ayak masajından farklıdır.

Dış etkilere bağlı olmak üzere meydana gelen istemsiz kas kasılması olarak bilinen “Refleks” sözcüğü Refleksoloji ile her ne kadar benzerlik gösterse de çalışma şekli oldukça farklıdır. Refleks sözcüğünden türeyen Refleksoloji çok daha kapsamlı ve farklı bir anlam içermektedir. Buradaki Refleksoloji anlamı, vücudun belli bölgelerinde (el, ayak, kulak) bulunan refleks noktalarına yapılan özel uygulamalar sayesinde beynin ilgili bölgelerinin uyarılmasıyla oluşan yanıt sonucunda vücutta sinirsel, hormonal ve enerjik yollarla vücutta oluşan etkiler anlamına gelmektedir.

Bu tanımlardan da anlaşılacağı gibi; Refleksolojinin ardındaki temel düşüncenin; bedenin yüzeyindeki belli noktaların iç organlarda refleks oluşturduğudur.

Refleksoloji aynı zamanda Tamamlayıcı ve Alternatif  Tıbbın (TAT) bir alt dalı olarak bilinmektedir.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!