REFLEKSOLOJİ EĞİTİMİ

HAYATLARINIZA DOKUNMAYA GELİYORUZ... ( UMENS )
REFLEKSOLOJİ EĞİTİMİ

 REFLEKSOLOJİ KURSU 

Uluslararası meslek enstitisünde Refleksoloji kurs programı başladı.
Kurs programına göre hafta içi hergün birebir veya grup eğitimleri yada tercihen uzaktan eğitim olarak alabileceğiniz Refleksoloji eğitimi için detaylı bilgiye 0 (312) 418 90 98 Numarasından veya https://refleksoloji.com.tr ulaşabilirsiniz...

    ANATOMİ NEDİR???

Öncelikle anatomi; insan, hayvan ve bitkilerin yapısını ve bu yapıyı veya yapıları oluşturan organları, organlar arasındaki ilişkiyi araştıran ve inceleyen bilim dalıdır.

Çok eski zamanlarda insan yapısını bilmek için insan yapısının incelenmesi gerektiği biliniyordu. Bu yüzden kadavralar üzerinde araştırmalar yapılmıştır. Çok iyi bir ressam olan Leonardo Da Vinci'nin ilgilendiği bir çok konudan biri de bu alanda yaptığı çalışmalardır. Bu zeki dahi döneminde kilise papazının yaptığı yasaklara ve aforozlara rağmen bu alandaki çalışmalarını gizliden de olsa yapmıştır. Da Vinci çalışmalarında çeşitli insan ve hayvan kadavralarını incelemiş ve bunları resmetmiştir. Yaptığı bu çalışmalar sayesinde sağlık alanındaki çalışmalara ön ayak olmuştur. Ve anatominin gelişmesinde büyük katkısı olmuştur.
Anatomi incelemesinde anatomik pozisyonun önemli bir yeri vardır. Burada anatomik pozisyonu açıklayacak olursak anatomik pozisyon; Ayakta dik bir şekilde duran, omuz ve baş kısmı dik, yüz karşıya dönük olacak şekilde, gözler karşıya bakan, ayaklar bitişik şekilde kollar iki yana aşağıya doğru sarkık, avuç içleri karşıya bakan insan pozisyonudur.

 

    

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!