MANUEL TERAPİ KURSU

DEĞİŞİME HAZIR OLUN.. ( UMENS )
MANUEL TERAPİ KURSU

MANUEL TERAPİ KURSU

Uluslararası meslek enstitisünde Manuel terabi kurs programı başladı.
Kurs programına göre hafta içi hergün birebir veya grup eğitimleri yada tercihen uzaktan eğitim olarak alabileceğiniz Manuel terapi eğitimi için detaylı bilgiye 0 (312) 418 90 98 Numarasından veya https://ankaradoruk.com ulaşabilirsiniz

Manuel Terapi Nedir?

Manuel terapi nedir? Hangi hastalıkların tedavisinde manuel tedaviden faydalanılır? Manuel terapinin masajdan farkı nedir? Başlıca manuel terapi yöntemleri nelerdir? Bir hastaya manuel terapi uygulanacağına nasıl karar verilir? Ger ve say tekniği nedir? Düzgün soluk alıp vermenin ağrıları başlatma ve tedavi etmede nasıl bir önemi vardır? Manuel terapi için kaç seans gerekir? Sporcularda ortaya çıkan ne tür problemlerin tedavisinde manuel terapi uygulanır?

. Manuel terapi nedir?
“Manuel Terapi, elle tedavi demektir. Ülkemizde yeni yeni önem kazanan bir meslek dalıdır. Fizik tedaviyle birlikte çalışılır ve hastanın iyilik halini arttırmak için multidisipliner bir yaklaşım gerçekleştirilir. Manuel terapide hastanın öncelikle bütün eklemlerinin çalışması ve kas iskelet sistemi değerlendirilir. Daha sonra el ile eklemleri, kasları, kemikleri hareket ettirilerek bazen hızlı ama düşük kuvvetli itme manevrası uygulanarak eklemlerin doğru pozisyonda çalışması sağlanır.”

HANGİ HASTALIKLARDA KULLANILIYOR?

. Hangi hastalıkların tedavisinde manuel tedaviden faydalanılır?
“Omurgaların yanı sıra sporcu sakatlanmalarında omuz, dirsek, el ve ayak bileği sakatlamalarında, kas spazmlarında, bel boyun ağrılarında, ameliyat öncesi veya ameliyat sonrası yapışıklıkları açmada manuel tedavi kullanılır.”

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!