AKUPUNTUR KURSU

SAĞLIKLI YAŞAM...
AKUPUNTUR KURSU

AKUPUNTUR KURSU

Uluslararası meslek enstitisünde Akupuntur kurs programı başladı.
Kurs programına göre hafta içi hergün birebir veya grup eğitimleri yada tercihen uzaktan eğitim olarak alabileceğiniz Akupuntur eğitimi için detaylı bilgiye 0 (312) 418 90 98 Numarasından veya https://ankaradoruk.com ulaşabilirsiniz.

AKUPUNTUR NEDİR??

Çin’de, sarı ırmak vadisinde binlerce yıl önce bu tedavi yöntemi kullanılmaya başlanıldı ve zamanla bütün dünyaya yayılmaya başladı. Akupunktur adını Cizvit papazları verdi. Latincede ‘acı’ akü (iğne),punctere (batırmak) akupunktur yani ‘iğne batırmak’ olarak adlandırıldı. Çinli cerrahlar; vücudun herhangi noktalarına iğneler batırılacağını gösteren eski şemalara dayanarak akupunkturu bir anestezi yöntemi olarak uygulamaya başladılar. Ve zamanla tıp alanında gelişerek kullanılmaya başlanıldı.

Akupunktur tedavisi, bedende derinin hemen altından geçen on dört ayrı enerji kanalı ve bu kanallar üzerinde bulunan direnç noktalarının ilintili bulunduğu organlar arasındaki ilişkileri temel alır. İnsan da doğa gibi bu enerjinin bir parçası olarak içinde bulunduğumuz soğuk, sıcak, nemli veya kuru vb. iklimsel veya başka türlü enerjilerden doğrudan etkilenmektedir.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!