AKUPUNTUR KURSU

SAĞLIK VE EĞİTİM BURDA.
AKUPUNTUR KURSU

AKUPUNTUR KURSU

Uluslararası meslek enstitisünde Akupuntur kurs programı başladı.
Kurs programına göre hafta içi hergün birebir veya grup eğitimleri yada tercihen uzaktan eğitim olarak alabileceğiniz Akupuntur eğitimi için detaylı bilgiye 0 (312) 418 90 98 Numarasından veya https://ankaradoruk.com ulaşabilirsiniz.

Akupunktur vücut yüzeyindeki bazı noktaların iğnelenmesi ile vücudun adeta kendi eczanesini kullanarak, organları hastalıklardan koruyan ve 150 kadar hastalığı etkin olarak tedavi eden tıbbi bir tedavi şeklidir. Kelime anlamı 'iğne batırmak' olarak tarif edilebilir. Akupunktur, ‘Akapunktur’ şeklinde yanlış telaffuzu da sıkça kullanılmaktadır. İngilizcede  ‘acupuncture’ olarak geçer. 

Akupunktur, binlerce yıldır hastalıkları tedavi eden bir disiplindir. Günümüzde etkisi bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış olan akupunktur, tamamlayıcı ve koruyucu alternatif tıbbi bir uygulamadır

AKUPUNTUR NEDİR
‘İğne ile tedavi’ şekli olarak bilinen akupunkturun aslında farklı uygulama şekilleri, farklı tarifleri vardır. Batı tıbbının insanı mekanik bir bakış açısıyla adeta bir makine ve onun parçaları olarak gördüğü bir gerçektir. Bir organ hastalanırsa ilaç verilir veya cerrahi olarak alınır ya da opere edilir. Hâlbuki ki; insan vücudu parça parça tedavi edilemez. Beden bir bütündür. 

Batı tıbbında kadın doğum uzmanına göre hastalık rahim ve yumurtalıktan, göz doktoruna göre gözün kendine ait hastalıklarından ibarettir. Akupunkturda ise tüm organların birbiriyle ilişkisi vardır. Yani bir göz hastalığı karaciğer sorunundan kaynaklanabilir.  

Akupunkturda her hastalığın kendine ait psikolojisi vardır. Örneğin; korku dolu bir insansanız böbreğiniz, öfke sorununuz varsa karaciğeriniz tedavi edilmelidir. Kaygılı bir insansanız dalakta bir probleminiz olabilir. Akupunktur cilt yapınızdan, dilinizin üstündeki çatlaklara, duygularınızdan tercih ettiğiniz renge kadar her şeyi ele alır ve sorunlu organları düzeltir.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!